Закрыть
Наверх Наверх

Смерть Сталина
The Death of Stalin

8,4 
366 голосов
Оценить:
IMDB 7,2/10

Страна, год: Великобритания, Франция, 2017

Жанр: комедия

Режиссёр: Армандо Ианнуччи

Сценарист: Фабьен Нури, Армандо Ианнуччи

Продюсер: Николя Дюваль-Адассовски

Георгий ЖуковСветлана Сталина Мария ЮдинаНикита Хрущёв

Актёры: Джейсон Айзекс, Андреа Райзборо, Ольга Куриленко, Стив Бушеми, Руперт Френд ...

Премьера в Украине: 25.01.2018

Мировая премьера: 08.09.2017

Кассовые сборы в Украине, грн.: 5 116 339

Продолжительность: 1 ч. 46 мин.PT1H46M

Действие фильма разворачивается в 1953 году, спустя несколько дней после смерти Иосифа Сталина, когда начинается безудержная политическая война за власть.

Интересные факты о фильме "Смерть Сталина":

- Фильм основан на комиксах Фабьена Нури и Тьерри Робина.

- Премьерный показ киноленты состоялся в одной из секций кинофестиваля в Торонто-2017.

- О работе над проектом было объявлено в 2016 году. Чтобы начать производство, Армандо Яннуччи, режиссер картины и один из авторов оригинального французского комикса 2010 года, ушел с поста продюсера сериала "Вице-президент" (2012).

- На роль Георгия Жукова рассматривался Тимоти Далтон.

Рецензии к фильму

всего - 3
Оксана Чередник 26.01.2018 20:27

Сьогодні ми з мамою подивилися Смерть Сталіна. Мені вже немало років. А моя мама добре пам’ятає ті часи, тому ми йшли до кінотеатру з метою подивитися «Як ЦЕ виглядало зі сторони». Тобто одразу скажу, що ми були налаштовані не на…

Сьогодні ми з мамою подивилися Смерть Сталіна. Мені вже немало років. А моя мама добре пам’ятає ті часи, тому ми йшли до кінотеатру з метою подивитися «Як ЦЕ виглядало зі сторони». Тобто одразу скажу, що ми були налаштовані не на комедію, а на історичний фільм.
Як не дивно, наші очікування виправдалися. Там дуже багато правди. Гіркої правди. Як свідчать численні спогади очевидців, багато людей, чиї родини постраждали від репресій, щиро плакали, почувши про смерть «вітця всіх народів».
До речі, сама смерть описана майже документально. Усі ці байки про смерть Сталіна я чула, ще коли навчалася в медінституті (пересаджав усіх лікарів, тому й нема кому було допомогти; не зразу кинулися, бо боялися зайти). До речі анатомічне обстеження було опубліковане, так що все, вочевидь, відбувалося саме так як у фільмі (я маю на увазі розтин, череп на розтині пиляють саме так – усім, і Сталін не був виключенням). Навіть симптоми гострого крововиливу в мозок саме такі, як їх показано у кінострічці.
Треба відмітити шикарну гру акторів. Стів Бушемі зовні абсолютно не схожий на Хрущова, але актору дуже гарно вдалося передати те, як, вочевидь, Хрущова уявляють на Заході. Дуже круто вийшов Жуков. Дарма фільм заборонили в РФ, думаю, москалям дуже б сподобався цей образ.
Стосовно гумору. Мені найбільше сподобалося «Поцілуйте мою великоруську с…ку» з вуст Маленкова. З огляду на національний склад членів Політбюро та на першоджерело фрази, дуже круто. Добре взули, але у вати не вистачить мізків, щоб зрозуміти, тому будуть скавчати лише про паплюження вошча.
Мій особистий висновок. Можливо, й не шедевр, але добротний фільм, з гідним, хоча й чорним гумором, та талановитою грою акторів. Дуже корисний в пізнавальному значенні (з точки зору історії, та того як виглядала історія нашої країни, коли на неї дивитися зі сторони).
Хотіла спочатку поставити 8 з 10, але коли писала рецензію, згадала фразу Маленкова, ще раз посміялася, і поставила 9 з 10.

Сьогодні ми з мамою подивилися Смерть Сталіна. Мені вже немало років. А моя мама добре пам’ятає ті часи, тому ми йшли до кінотеатру з метою подивитися «Як ЦЕ виглядало зі сторони». Тобто одразу скажу, що ми були налаштовані не на…

+15 / -2
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Valentyna Samchenko 26.01.2018 11:41

Варто було очікувати, що у Росії відкличуть прокатне посвідчення нового британського-французького фільму «Смерть Сталіна». Обставили, звичайно, у провладних пропагандистських ЗМІ усе «красиво»: російський Мінкульт учинив заборону «послешквала критики» і колективного звернення «деятелей культуры”, серед яких давні прислужники кремлівської влади, зокрема,…

Варто було очікувати, що у Росії відкличуть прокатне посвідчення нового британського-французького фільму «Смерть Сталіна». Обставили, звичайно, у провладних пропагандистських ЗМІ усе «красиво»: російський Мінкульт учинив заборону «послешквала критики» і колективного звернення «деятелей культуры”, серед яких давні прислужники кремлівської влади, зокрема, режисери Нікіта Міхалков і Володимир Бортко (той, що зняв скандального «Тараса Бульбу»).
В Україні тоталітарна комедія режисера АрмандоІануччі про боротьбу за владу після смерті Сталіна в СРСР у 1953 році вийшла у прокат 25 січня, а допрем»єрний показ організували ще минулого тижня.
Кому ще дуже болять втрати часів тоталітаризму, хто читав історичні праці Джеймса Мейса і Тімоті Снайдера, кому (не зважаючи на деякі кінематографічні огріхи) фільмом одкровенням стала перша англомовна стрічка про Голодомор «Гіркі жнива», - «Смерть Сталіна» видаватиметься, можливо, навіть зневагою до пам»яті про жертви сталінських репресій. Бо, як кажуть, втративши голову – за волоссям не плачуть, чи то пак: над недолугою зачіскою не сміються. Не всі зможуть сприйняти гротеск із комічними ситуаціями, коли «вождь народів» лежить нерухомий у сечі чи коли йому, мертвому, роблять трепанацію черепа. Не тому, що не можна це показувати. Бо все це не варте уваги, коли на руках тиранів – кров мільйонів.
«Смерть Сталіна» - фільм для всіх, кому варто ще донести, що тоталітарна система влади – це жах: із репресіями – і відбуваються вони й тоді, коли диктатор і вбивця Сталін просто хоче послухати гру улюбленої піаністки; із гвалтуванням малолітніх – Берія може забажати сексуальних стосунків навіть з дівчинкою, яку фотографували кілька років тому з «самим Йосифом Віссаріоновичем» - щоб показати, яке «щасливе» дитинство в СРСР… Комедійно-гротескно-комічний жанр стрічки дає можливість зробити глядацькою аудиторією тих, хто не дивитиметься класичне історичне кіно. Армандо Іаннуччі розповідав журналістам, що перевагою комедійного жанру є можливість не дотримуватися скурпульозно історичних деталей.
Терор проти інших стає пасткою для його творців-нелюдів: бо, щоб викликати лікаря до Сталіна, треба трохи не рішення пленуму ЦК партії; та й гарних лікарів не залишилося – усіх розстріляли…Берію страчують власними зусиллями його найближчі політично-партійні поплічники. Це уже у кінці фільму, коли хитрощами й домовленостями першою особою в СРСР стає Хрущов.
У стрічці прекрасний склад акторів: Андреа Райзборо – донька Сталіна Світлана Аллілуєва, коли наївна, коли істерична, або й скептична; Руперт Френд – красень Василь Сталін, якому висушив мізки надмір алкоголю, що позбавило його етичних гальм. Берія - актор Саймон Расселл Біл– мерзота й завбачливо-хитрий інтриган. Стів Бушемі – улюбленець Тарантіно та братів Коен – мабуть, найменше схожий зовнішньо на свого героя, Микиту Хрущова, але такий типаж швидко сприймається за «чисту монету» навіть тими, хто добре знає цю історичну постать.
По-особливому комічний Джейсон Айзекс у ролі Георгія Жукова – медалями-орденами на грудях і постійною бравадою на обличчі. Ще на екрані суперобережний Маленков (ДжеффріТамбор). Один із коміків відомої групи «МонтіПайтон» Майкл Пейлін – Молотов, чия дружина повертається із тюремних застінків додому після смерті Сталіна.
У «чорній» комедії «Смерть Сталіна» українські глядачі можуть впізнати три локації зйомок фільму: із київських Подолу і Хрещатика. Із більшістю впізнаванихоблич – співвітчизниця Ольга Куриленко, якій дісталася роль улюбленої Сталіном піаністки, чия записка, можливо, стала останньою краплею для смерті тирана. Принаймні, у тоталітарній комедії.

Варто було очікувати, що у Росії відкличуть прокатне посвідчення нового британського-французького фільму «Смерть Сталіна». Обставили, звичайно, у провладних пропагандистських ЗМІ усе «красиво»: російський Мінкульт учинив заборону «послешквала критики» і колективного звернення «деятелей культуры”, серед яких давні прислужники кремлівської влади, зокрема,…

+8 / -3
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Andrey Nedzelnitsky 20.01.2018 13:46

Смерть епохи
Ім‘я Йосипа Сталіна, його діяльність, біографія, завжди були певною загадкою історії – і, мабуть, через саме неоднозначність постаті. Кожен історик чи людина сприймає її не тільки через призму історичних фактів, а ще й через той слід, що та…

Смерть епохи
Ім‘я Йосипа Сталіна, його діяльність, біографія, завжди були певною загадкою історії – і, мабуть, через саме неоднозначність постаті. Кожен історик чи людина сприймає її не тільки через призму історичних фактів, а ще й через той слід, що та епоха залишила в біографії його рідних, родини, образ, який й досі є аргументом в історичних дискусіях. Людина, з постаттю якої пов‘язана масштабна індустріалізація СРСР, зовсім інший рівень ставок у світовій політиці, перемога Радянського Союзу у Великій Вітчизняній, двічі «людина року» журналу Time, і разом з тим – диктатор, під час правління якого на повну працював маховик кривавих репресій і наступу на селянство (особливо в Україні),що зачепив майже кожну родину 1/6 частини планети, «вождь народів», жорстокий і безжальний – навіть до своїх рідних і близьких. Тому і життя, і смерть цієї постаті оповита легендами, а останні миттєвості його життя були взяті за основу графічного роману Фаб‘єна Нурі та Т‘єррі Робіна «Смерть Сталіна», - а режисер Армандо Іаннуччі екранізував в однойменній стрічці. В Україні допрем’єрний показ «Смерті Сталіна» з повним аншлагом у кінотеатрі Жовтень 19 січня 2018…
Отже, в одній з філармоній Москви дають концерт, аж раптом в операторській радіоефіру роздається дзвінок з НКВС – так, запис концерту хоче мати товариш Сталін. Велась лише трансляція, і радіоведучий умовляє артистів і зал «переграти» все спочатку, знаючи, які ставки зараз для нього і оточуючих… В цей же час Берія в НКВС роздає «списки на розстріл» , роблячи ремарки що зробити з тою чи іншою людиною…Власне, це останній притомний вечір для «вождя народів», наступного дня його знайдуть паралізованим. І так, йому не можуть знайти навіть лікаря, бо найкращі були вислані або розстріляні по «делу врачей», - отже, навіть не чекаючи останнього подиху 5 березня 1953 року, розпочинається боротьба за владу. І хоч здається, що всі козирі на руках в Берії, що хоче поставити у керма маріонетку Георгія Малєнкова, виникає несподіваний альянс лінії «Хрущов-Жуков». Інші члени Політбюро розуміють, що змістити Берію теж у їх власних інтересах, оскільки для останнього зараз вони будуть лише наступними на жертовному алтарі влади.
Що можна сказати – це те, що однозначно цей фільм не можна розглядати як історичне дослідження, це такий собі «комедійний атракціон тоталітаризму». Всесильні люди граються життям тисяч, при цьому самі жахаються власної тіні. Говорять високі фрази, розмірковуючи про майбутнє, слабохарактерний Маленков зразу вирішує «косити» у помпезності під Сталіна, а Молотов, взнавши про арест дружини, зразу ж зрікається її – аж ось остання входить у двері, або Лаврентія Берії, що в останній момент згадує про «чесний і справедливий суд», піаністка Марія Юдіна (Ольга Курилнко) то пише побажання «жахливої смерті Сталіну», а потім грає на його похороні. Так, це гротеск, проте слід відзначити, що автори змогли не тільки знайти той витончений смак «чорного гумору», проте і відчути ту тканину історії жорстокої боротьби за владу, переходу ініціативи від НКВС до армії, відобразити знаокві візуальні предмети тої епохи, як червоні з чорним траурні пов‘язки, атмосферу розгубленості і відчаю в народі (про це згадав мій батько, йому на цей період було шість років, проте це було те, що забути неможливо).
Образи героїв стрічки карикатурні, з ефектом гіперболізації якихось усталених понять про постать, хоча є досить прямими відображеннями реальних прототипів. Так, це і образ марнославного, проте слабкого Георгія Маленкова - Джеффрі Тембор, і педантичного Берії (Саймон Расел Біл), що не розгледів саму змову під самим носом, і дещо клоунські постаті Микити Хрущова (Стів Бушеми) та Георгія Жукова (Джейсон Айзекс). Проте разом з цим ми бачимо і цілий хоровод інших постатей – дочки Світлани, сина Василія, діячів Політбюро. Операторська робота на досить високому рівні, в декораціях ми можемо впізнати КМДА та київську ВДНГ, - загалом візуальний контекст схематичний, проте така концепція дозволила зробити фільм саме близьким до образності та спрощень графічного роману.
Власне, стрічка «Смерть Сталіна» - це глибоко алегорична історія смерті епохи сталінізму, і народження нової концепції і змісту розвитку не тільки СРСР, а і світу, що розпочалась трохи далі в майбутньому після зміщення Маленкова Хрущовим. Власне, ця стрічка може сподобатись людям різних політичних поглядів, як за вірно і тонко підмічений історичний перехід, так само як і не сподобатись – одним за досить карикатурний образ радянського керівництва, а іншій стороні – за вимагання «більше трешу і гротеску», і мабуть саме неординарністю підходу ця стрічка цікава глядачу, історії, і кіномистецтву.
Недзельницький Андрій

Смерть епохи
Ім‘я Йосипа Сталіна, його діяльність, біографія, завжди були певною загадкою історії – і, мабуть, через саме неоднозначність постаті. Кожен історик чи людина сприймає її не тільки через призму історичних фактів, а ще й через той слід, що та…

+7 / -2
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 2
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Другие трейлеры фильма Смерть Сталина

Кадры к фильму

всего - 9

Отзывы о фильме Смерть Сталина

всего - 57
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Думаю для западного зрителя такого уровня сатира и юмор зашли бы хорошо, но для нашего не на 100%. Дело в том что все сцены повторяют друг друга, и мотивации персонажей однообразны. В итоге получилось слишком приторно пафосно.

ответить

Я думал это комедия судя по трейлеру,а на самом деле серьезный и очень хороший фильм получился

ответить

Режисера в КОСТЕР

ответить

И ПАТРИОТКЕ КУРЕЛЕНКО тоже быть здоровой как СТАЛИНУ

ответить

Англоязычные дибилы, в который раз доказали свое слабоумие. Интересно как бы они квакали если бы СТАЛИН был ЖИВ))))))))))))))))))))))))))))

ответить

Заметили что Берия выезжает из КМДА!

ответить

Фильм веселый и одновременно грустный, а ведь в соседней стране все также, только тиран другой. кому- и путинистам, фильм небезопасен для просмотра.)

ответить

норм фильм на один раз посмотреть можно не понимаю почему кацапьё жопы рвут чтобы его не показывали может просто в фильме проводится паралель с нинешней властью в росии!

ответить

Тема расстрела миллионов жесткая, но фильм супер. Отсутствие логики, политическая проституция, отрицательный отбор элит, все высмеяно супер. Дизлайки, видимо, ставят или троли или потомки чикистов. Пересмотрел бы.

ответить

Гарний сатиричний фільм. Рекомендую.

ответить
Смотрите также
Ричард говорит "Прощай" Шерлок Гномс Сердцеед: возвращение героя
драма, комедия star 7,0
комедия, мультфильм, приключения star 6,8
комедия star 6,9

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее