Наверх Наверх

Офелия
Ophelia

7,5 
144 голоса
Оценить:
IMDB 6,6/10

Страна, год: США, Великобритания, 2018

Жанр: драма, мелодрама

Режиссёр: Клер МакКарти

Сценарист: Лиза Клейн, Семи Челлас

Продюсер: Дэниэл Бобкер, Сара Кертис

ОфелияГертруда/МехтильдаЛаэртКлавдий

Актёры: Дэйзи Ридли, Наоми Уоттс, Том Фелтон, Клайв Оуэн, Джордж Маккэй ...

Премьера в Украине: 12.09.2019

Мировая премьера: 22.01.2019

Продолжительность: 1 ч. 46 мин.PT1H46M

Глазами Офелии рассказывается ее печальная история романа с принцем датским, происходившая в XIV веке.

Интересные факты о фильме "Офелия":

- Наоми Уоттс и Клайв Уоэн снимались вместе в фильме "Интернэшнл" (2009).

- Фильм основан на романе Лизы Кляйн.

- Наоми Уоттс, Джордж МакКэй и Дэйзи Ридли снимались вместе с Томом Холландом, Уоттс в "Невозможном" (2012), МакКэй в "Как я живу сейчас" (2013) и Ридли в фильме "Ходьба хаоса" (2018).

- Клайв Уоэн и Джордж МакКэй снимались в фильме "Мальчики возвращаются" (2009).

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 11.09.2019 13:28

Офелія. Нова історія.
Однією з рис сучасної культури, культури кінця ХХ сторіччя до нинішнього часу боротьба з догмами класичної інтерпретації в усіх видах мистецтва. Так, всі ми знаємо «перенесені в наші часи» засобами кінематографу п’єси «Ромео і Джульєтта» База Лурмана,…

Офелія. Нова історія.
Однією з рис сучасної культури, культури кінця ХХ сторіччя до нинішнього часу боротьба з догмами класичної інтерпретації в усіх видах мистецтва. Так, всі ми знаємо «перенесені в наші часи» засобами кінематографу п’єси «Ромео і Джульєтта» База Лурмана, «Гамлет» Майкла Алмерейда (загалом, це не єдині, проте найбільш яскраві приклади); також режисери і сценаристи «домальовували» відгалуження сюжетів класичних творів. Як приклад, можна назвати стрічку 1990 Тома Стоппарда «Розенкранц и Гильденстерн мертві», дія якої відбувалась «за лаштунками» Гамлета; подібний проект реалізувала у 2019 році режисерка Клер МакКарти, у стрічці «Офелія» - сконцентрувавши увагу на однойменному персонажі шекспірівської п’єси. Саму стрічку в Україні представляла компанія «Своє кіно» на допремьєрному показі в кінотеатрі «Батерфляй Ультрамарин» 10 вересня , а в прокат вона вийде з 12 числа.
Отже, стрічка нам представляє «розгорнуту» і «альтернативну» історію дівчини Офелії, на основі романи письменниці Лізи Кляйн, – дочки Полонія, сестри Лаерта і коханої Гамлета. Звісно, тут вона центральний персонаж, історію якої оповідають з дитинства, фрейліна королеви Гертруди, «біла ворона» серед вельможного оточення, закохана в природу, не красуня модельної зовнішності, проте своїм шармом невільно змогла полонити принца Данії. Обидва герої повинні розібратись в інтригах Клавдія, власне королеви, - і змагатись за своє щастя до останнього.
Дану стрічку вирізняє певна театральність, в ній відчувається більше театру, аніж власне кіно. Останнє розширює нам набір декорацій, які, на відміну від театрального реквізиту, засобами кіно стали натурними – а чи це річка, а чи це справжні покої замку, а чи брудні вулиці середньовічного часу; окремо можна зробити акцент на просто неймовірних костюмах героїв. Театр «подарував» стрічці довгі, розгорнуті, часто римовані діалоги та монологи, специфічне пересвічення сцен, і загалом – не саму високу динаміку подій, що розгортається. Загалом, глядачу часто важко збагнути – це більше кіно чи театр, особливо коли все-таки нагромадження «допущень» стають не зовсім логічним?
Гра акторів. Так, виконавиця головної ролі Дейзі Рідлі чудово впоралась з завданням, як і Наомі Воттс, що втілила аж два образи – Гертруди і відьми Мехтільди, як і Клайв Оуен в ролі Клавдія, як і Джордж МакКей, втіливши Гамлета, як і актори другого плану….
Щодо висновку. «Офелія» - це не динамічне голлівудське кіно, і одночасно не легковажна фантазія театру. Так, все-таки більш театральне кіно, воно поверне у зали кінотеатрів театралів та небайдужих до «чистого» театру кіноаманів, проте не задовольнить адептів екшену та зроблених «під лекало» пригодницьких стрічок.
Недзельницький Андрій

Офелія. Нова історія.
Однією з рис сучасної культури, культури кінця ХХ сторіччя до нинішнього часу боротьба з догмами класичної інтерпретації в усіх видах мистецтва. Так, всі ми знаємо «перенесені в наші часи» засобами кінематографу п’єси «Ромео і Джульєтта» База Лурмана,…

+5 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 10

Отзывы о фильме Офелия

всего - 3
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Фільм сподобався. Якісний, гарні зйомки. Позитивне закінчення. Після радянського фільму на цю тему зовсім інше сприймання.

ответить

Вчера был на допремьерном показе. Связь с Шекспиром отдаленная. Кому понравился фильм "Мария - королева Шотландии" и все такое с уклоном на старину, понравится. Драки слабенькие, страсть... такая себе. Разве что актрисы хорошие и костюмы.

ответить

Красивый фильм , актёры супер Очень жду

ответить
Смотрите также
Ману Мошенницы с Уолл-Стрит Капитал в XXI веке
мультфильм, мистика, вестерн, детектив, семейный star 7,1
триллер, комедия, криминал star 4,9
документальный star 5,8

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее