Закрыть
Наверх Наверх

Красный воробей
Red Sparrow

7,8 
420 голосов
Оценить:
IMDB 6,6/10

Страна, год: США, 2018

Жанр: триллер

Режиссёр: Френсис Лоуренс

Сценарист: Джастин Хэйс, Эрик Уоррен Сингер

Продюсер: Гаррет Баш, Дэвид Рэди

Доминика ЕгороваНатаниел НешИван ЕгоровАлексей ЗюгановВладимир КорчнойНинаСтефани БаучерМаксим Волонтов

Актёры: Дженнифер Лоуренс, Джоэл Эдгертон, Маттиас Шонартс, Шарлотта Рэмплинг, Киран Хайндс ...

Премьера в Украине: 01.03.2018

Мировая премьера: 28.02.2018

Кассовые сборы в Украине, грн.: 29 152 575

Мировые кассовые сборы, $: 151 572 634

Продолжительность: 2 ч. 21 мин.PT2H21M

Доминику Егорову против ее воли вербуют российские секретные службы в качестве "воробья" - профессиональной соблазнительницы. Превратившись в орудие несправедливой системы, она становится одним из самых ценных агентов секретной программы. Ее первой целью является Нат Нэш, офицер ЦРУ, ответственный за проникновение американских "кротов" в российскую разведку. Между двумя молодыми людьми завязываются сложные отношения - переплетение взаимного влечения и заблуждения, которые ставят под угрозу их карьеру, мировоззрение и безопасность государств.

Интересные факты о фильме "Красный воробей":

- Фильм "Красный воробей" основан на одноименном шпионском романе Джейсона Мэттьюза, который вышел летом 2013 года и мгновенно стал бестселлером.

- Изначально на режиссерское кресло претендовал Даррен Аронофски.

- На главную роль рассматривалась Руни Мара, но в последствии актриса отказалась от съемок.

- "Красный воробей" стал третьей совместной работой Дженнифер Лоуренс и Френсиса Лоуренса.

- В киноленте снялся известный украинский балетный танцовщик Сергей Полунин.

Рецензии к фильму

всего - 4
Andrey Nedzelnitsky 03.03.2018 13:19

Червона загроза
Історія та легенди протистоянь розвідок стали основою багатьох романів, оповідань, фільмів – і одним з найлегендарніших – протистояння ЦРУ та КДБ. Звісно, з новою ескалацією протистояння між Заходом і Росією, і взагалі – сам статус культовості, відродив тематику,…

Червона загроза
Історія та легенди протистоянь розвідок стали основою багатьох романів, оповідань, фільмів – і одним з найлегендарніших – протистояння ЦРУ та КДБ. Звісно, з новою ескалацією протистояння між Заходом і Росією, і взагалі – сам статус культовості, відродив тематику, проте у контексті суперництва західних спецслужб та російської ФСБ, як ось, наприклад, у стрічці «Червоний горобець» режисера Френсіса Лоуренса, за романом Джейсона Метьюса, на основі сценарію Ерік Ворена Сінгера та Джастіна Хейса.
Отже, трагичний випадок – і балерниа Доміника Єгорова вже не може мріяти про кар‘єру – натомість її дядько пропонує їй роботу в таємній службі уряду Росії, і надсилає до школи «червоних горобців». Там їй доведеться пройти через ряд випробувань, і в результаті стати частиною команди, яка повинна вирахувати крота в надрах ФСБ, спокусивши зв‘язкового ЦРУ Натаніеля Неша.
Якщо подивитись зблизька, то «Червоний горобець» намагається копіювати ряд кліше, які загалом використовувались для характеристики не тільки КДБ, а і взагалі радянської системи в цілому. Так само, загалом типаж «людини, якій нікуди йти, окрім спецслужб» також став класичним, оскільки в багатьох випадках, звісно, притаманний і об‘єктивній реальності. В «жіночій версії» він став популярний після стрічки «Нікіта» Люка Бессона 1990 року. В даному випадку автори намагались втілити історії про образи і формулювання, що характеризували радянську пропаганду («Ви, ваше тіло – власність держави»), разом з образами «нової Росії» - важкої розкоші багатіїв і загальної бідності навкруги. Загалом, в стрічці багато інтриг, вона динамічна, проте загалом деякі моменти виглядають дещо спрощеними та з рядом допущень – коли агенти майже займаються самодіяльністю «відбиваючи» один в одного завдання, так само не залишаючи «незадіяних» моментів. Також дещо іронічно виглядає демонстрація епатажу, типу курсу зваблювання», або монологи про протистояння двох систем, і показати звісно у виграшному світлі саме американський погляд – хоча, на щастя ці моменти не стали основними. Шпигунська інтрига, робота з кадром, звуковий супровід – все тут на найвищому рівні, і саме вони нівелюють деякі незграбні нестиковки змісту та аргументації дій героїв.
Гра акторів. Найбільш рельєфним образом є персонаж Дженіфер Лоуренс в образі Доміники Єгорової – вона вигідно вирізняється жвавістю розуму та майстерно плете шпигунські інтриги – на фоні консервативних і шаблонних образів працівників ФСБ/КДБ. Так само, образ Натаніеля Неша, що його втілив Джоел Едгертон виглядає втіленням харизми, - на тлі працівників ЦРУ. Цікавим є образ генерала Владимира Корчного, розкритий Джеремі Айронсом – саме в тому, що він був просто ідеальний в такому класичному образі бувалого співробітника КДБ.
Як висновок. Очевидно, «Червоний горобець» був знятий як «шпилька», пропагандистський випад, в бік сучасної Росії, експлуатуючи ряд традиційних приймів ідеологічної боротьби, притаманних Холодній війні, забуваючи, що подібні методи виховання розвідників і діяльності, притаманні всім великим спецслужбам. Проте, якщо відкинути деякі допущення, «Червоний горобець» - шпигунський трилер «на рівні», який можна і потрібно рекомендувати поціновувачам жанру, проте, звісно, який не стане культовим.
Недезльницький Андрій

Червона загроза
Історія та легенди протистоянь розвідок стали основою багатьох романів, оповідань, фільмів – і одним з найлегендарніших – протистояння ЦРУ та КДБ. Звісно, з новою ескалацією протистояння між Заходом і Росією, і взагалі – сам статус культовості, відродив тематику,…

+5 / -3
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Yevhen Sadoviy 01.03.2018 15:10

Жорстокі ігри від голоду атомної блондинки-горобця.

Сам факт, що однофамільці Лоуренси мали досвід плідної співпраці у «Голодних іграх» і неминучі порівняння зі свіжою в пам’яті «Атомною блондинкою» навіював ідею сценарію пародії зі змішуванням цих фільмів, додаванням туди деяких фрагментів «Чорного…

Жорстокі ігри від голоду атомної блондинки-горобця.

Сам факт, що однофамільці Лоуренси мали досвід плідної співпраці у «Голодних іграх» і неминучі порівняння зі свіжою в пам’яті «Атомною блондинкою» навіював ідею сценарію пародії зі змішуванням цих фільмів, додаванням туди деяких фрагментів «Чорного лебедя» та «Борна».

РФ. Десь мабуть 1999-2001 рр, судячи з рідкісних моделей мобільних та відсутності наворотів зі смартфонами, планшетами, GPS та ін. Прима-балерина з настільки типовим російським іменем Домініка, як, наприклад, Ребекка, вимушено стає ученицею спецслужбівської школи хвойд, де офіцери звертаються одне до одного «таваріщ». До вступу її змушує мутний рідний дядько (модний нині фламандець Шонартс), скрутне матеріальне становище плюс хвора мама (аристократична донька Ваннеси Редгрейв – Джоел Річардсон). Інших росіян, переважно високопоставлених службовців-шпигунів з прізвищами Зюганов, Корчной, Устінов…. грають британо-ірландські актори. В перші кілька хвилин Вас налякає вірогідність значного об’єму крові у найближчі 2,5 години (з трейлерами саме стільки триває), але не хвилюйтесь. Втім дітей із собою не беріть і не рекомендуйте. По-перше, обмеження по аудиторії і так вказується 16+, не лише через оголені садистські сцени (роль Шарлотти Ремплінг перегукується з культовим «Нічним портьє»). По-друге, і тут спойлер – є сцени катувань, допустімо зі здиранням шкіри наживо (new!) та вбивств. Гегів на 140 хвилин екшна буквально три штуки, з яких два політичні. Коротше, це шпигунський трилер зі своєрідним саспенсом.

Тезисно:
- на закритий прес-показ автор огляду не ходив))
- чомусь не бачу ніде вказаного бюджету стрічки;
- режисер картини відомий відомий теж по незліченній кількості кліпів (ті, кому за 35 пригадають кручені на наших екранах аж до дірок “Rhythm Divine” Іглесіаса та “Waiting for Tonight” ще однієї JL). У цьому трилері до музичного супроводу нема претензій, гадіцца;
- Дженніфер, яка суттєво витягує картину, незвично бачити у фільмі такого жанру, де і танцювати, і битися, і маскувати емоції, і бути ніжною донькою, і роздягатися, і спокушувати, і плести інтриги треба;
- рейтинг картини на IMDB за останні три дні зростав: 5,3 - 5,4 - 5,7. Припускаю, що ще зростатиме;
- Кіран Хіндс (Ірландія) уже грав дуже високопоставленого російського діяча в «Ціні страху»;
- дві досвідчені (і не такі вже й старі) англійські акторки задіяні у стрічці (Ремплінг та Річардсон) в кіно від 1960-х!!!
- Шарлотта Ремплінг мабуть змагається з Алісією Вікандер за наш прокат))) Судіть самі. Протягом двох місяців і та й друга з’являються в трьох картинах вітчизняного прокату, причому у двох (Ейфорія та Занурення) з них разом. Теоретично є шанс, що в ці сніжні березневі дні у кінотеатрах з великою кількістю екранів в один день можна буде побачити аж три фільма за їх участі.
- книга, за якою знято однойменний фільм у нас вийшла в перекладі буквально минулого місяця. Ще встигне прочитати, а потім в кіно аби було цікавіше.

Поставив фільму 7 балів, з яких 1,5 за участь в ньому Дженніфер.

Жорстокі ігри від голоду атомної блондинки-горобця.

Сам факт, що однофамільці Лоуренси мали досвід плідної співпраці у «Голодних іграх» і неминучі порівняння зі свіжою в пам’яті «Атомною блондинкою» навіював ідею сценарію пародії зі змішуванням цих фільмів, додаванням туди деяких фрагментів «Чорного…

+2 / -1
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Alina Astro 01.03.2018 14:30

Дженнифер Лоуренс в триллере? Это словосочетание заставило меня врасплох. "Ну, что ж, посмотрим...",-подумала я и отправилась на закрытый пресс-показ "Красного воробья". Отдам должное режиссеру Фрэнсису Лоуренсу - отличный триллер со всеми вытекающими: кровавые сцены, неожиданная резкая смерть и не одна,…

Дженнифер Лоуренс в триллере? Это словосочетание заставило меня врасплох. "Ну, что ж, посмотрим...",-подумала я и отправилась на закрытый пресс-показ "Красного воробья". Отдам должное режиссеру Фрэнсису Лоуренсу - отличный триллер со всеми вытекающими: кровавые сцены, неожиданная резкая смерть и не одна, и большое количество переживательных сцен откровенно-стыдливого характера.
Кто же ты такая Доминика (Дженнифер Лоуренс)? Главная героиня, красотка со стальным стержнем и хладнокровным сердцем, умело использующая свою сексуальность во имя своего спасения. Ты прошла школу "русских шлюх" и патриотично исполняешь любое указание, даное "свыше" из разведки? А действительно ли твое желание помочь матери во что бы то ни стало или это месть за то, что твою карьеру так предательски уничтожили? Эти и другие вопросы будут "послевкусием" после просмотра.
Сюжет фильма действительно интересен и интригует. Сейчас не каждому режиссеру удается удивить зрителя количеством убийств, сценами насилия и т.д. в кино жанре "триллер". Держать вас в психологическом надрыве у режиссера не было идеи, но финал - безупречен!
Достойная игра Дженнифер Лоуренс, Джоэля Эдгертона, Маттиаса Шонартса. Ничего личшнего. Таким и должен быть триллер - конкретным, смелым, интригующим и убийственным!

Дженнифер Лоуренс в триллере? Это словосочетание заставило меня врасплох. "Ну, что ж, посмотрим...",-подумала я и отправилась на закрытый пресс-показ "Красного воробья". Отдам должное режиссеру Фрэнсису Лоуренсу - отличный триллер со всеми вытекающими: кровавые сцены, неожиданная резкая смерть и не одна,…

+4 / -2
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 2
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Другие трейлеры фильма Красный воробей

Кадры к фильму

всего - 12

Отзывы о фильме Красный воробей

всего - 99
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Дикая клюква

ответить

ответить

Шикарный фильм. Конечно же, не без преувеличений, но суть передана идеально. Рекомендую.

ответить

Пара слов о фильме: Жидорептилоиды с Нубиры атакуют справедливых и свободолюбивых американцев из своей марионеточной страны... осспаде... если максимальный бал 5, то фильму минус бесконечность. Переименуйте в "Жестокость КГФСБ".

ответить

стереотипы 70х годов

ответить

Сказочное говнище на грани здравого смысла)).Для упоротых любителей "свободы" которые не где кроме своего штата некогда не бывали.А таких в америке минуточку 70%))

ответить

подскажиьте исполнителя русской лирической песни в фильме, в сцене, когда агениы год не были на Родине

ответить

ответить

Книга и фильм,это две разные истории.И конечно после прочитанного, фильм смотреть просто невозможно.Жду когда переведут вторую книгу.

ответить

в крошечной мере этот фильм приоткрывает те помои, которые называют "роssией". Имбицилы путина совсем немного знают о том, что есть история российского фашизма и терроризма.

ответить
Смотрите также
На глубине 6-ти футов Матрица времени Персональный покупатель
триллер, драма star 6,8
триллер, фэнтези, детектив star 7,8
триллер, драма, детектив star 8,0

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее