Закрыть
Наверх Наверх

Экс
Екс

7,5 
155 голосов
Оценить:

Страна, год: Украина, 2019

Жанр: боевик, криминал

Режиссёр: Сергей Лисенко

Актёры: Орест Пастух, Виталий Гордиенко, Лиза Бакулина, Василий Колисник, Роман Кривдик ...

Премьера в Украине: 23.01.2020

Продолжительность: 1 ч. 35 мин.PT1H35M

Галиция, 1932 года. Четверо украинских подпольщиков с Украинской военной организации по прозвищу Черный, Зюк, Явор и Терен составляют план для нужд сопротивления. Но планы не идут так гладко, и тщательно продуманная операция превращается в кровавую бойню.

Интересные факты о фильме "Экс":

- Почти для всех исполнителей главных ролей участие в фильме "Экс" стало дебютом в кинематографе. Поскольку события разворачиваются в Галиции, режиссер ленты Сергей Лысенко искал актеров прежде всего в этом регионе. Исполнителем роли Черного стал Орест Пастух, Явора - Виталий Гордиенко, а Зюка и Терена сыграли Роман Крывдык и Василий Колесник.

- Сценарий основан на реальных событиях (речь идет об ограблении почты в городе Городок (тогда Грудек Ягеллонского) 1932).

- Оператором ленты выступил Сергей Михальчук, лауреат кинофестивалей в Берлине и Сан-Себастьяне. А художник-постановщик, Влад Одуденко, отмечался работой над фильмами "Поводырь", "Племя", "Сторожевая застава", "Дикое поле" и "Круты 1918".


Сеансы в кинотеатрах Киева на четверг 23 января
Январь
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  20
  21
  22
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16

Boomer
Ексклюзив 85..140 грн.
Cinema Citi
Зал 7 80..110 грн.
14:15
Зал 2 120..130 грн.
VIP 500 грн.
13:30
Multiplex Lavina Mall
Зал 10 50..215 грн.
Multiplex SkyMall
Зал 8 65..190 грн.
15:05
Зал 4 125..215 грн.
Multiplex Атмосфера
Зал 3 350 грн.
Multiplex Караван
Зал 2 50 грн.
Multiplex Комод
Гринько 125..215 грн.
Multiplex Проспект
Зал 7 125..215 грн.
Зал 6 55..160 грн.
Wizoria
Зал 5 80..100 грн.
12:30
Баттерфляй Нивки
Сеансы
15:15
Баттерфляй Ультрамарин
Зелёный 80..120 грн.
Днепр (Ленинград)
Средний зал 60..75 грн.
Жовтень
Киноман 45..105 грн.
15:35
21:20
Планета Кино
Зал 5
14:00
21:15
Планета Кино (River Mall)
Cinetech 3D
13:15
Cinetech 2D
20:20
Спутник
V.I.P. 60..100 грн.
Флоренция
Зеленый зал (Новый) 55..100 грн.
Кинотеатры на карте

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky сегодня в 10:58

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і…

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і зла. Тому і історичний бойовик «Екс», в історичній підоснові який має історію пограбування «експропріації» пошти в Городку, і подальший судовий процес над його учасниками відзначають як один з ключових в публічному становленні ОУН. Стрічка була створена на основі сценарію Ярослава Яріша, «бухгалтера, що творив ночами» - свою роботу він подав на літературний конкурс «Коронація слова», де її помітив один із членів журі режисер Сергій Лисенко. Картина пройшла довгий шлях у процесі створення до появи на широкому екрані, де глядачі її можуть побачити з 23 січня, а презентована була в київському кінотеатрі СінемаСіті на допрем’єрному показі за участі знімальної групи.
…Зразу можна сказати, що події в Грудеку Ягеллонському давно приваблюють і істориків (вперше познайомився з історією в публікації з «скептичним ставленням»), і митців. На громадських засадах ГО «Апостольска чота» зняли стрічку «Незламні» (зараз вона є у вільному доступі), де більшість ролей зіграли непрофесійні актори, а режисером виступив отець Михайло Греділь:– проте намагались втілити максимально точно історичні факти, а її бюджет виробничих витрат склав 100 тис. гривень. «Екс» же вартував близько 25 млн., і тому, звісно, було цікаво порівняти різні «втілення»
Проте повернемось до «Екс», повністю – «експропріація на користь повстанського руху» (загалом, традиційна для революціонерів справа, певними легендами вона ввійшла і в історію, наприклад, більшовиків). Повстанці на прізвиська Чорний, Зюк, Явір і Терен планують пограбування поштового відділення для потреб опору, разом з тим розвивається сюжетна лінія батяра-гуляки Юрка, що також приймає участь в повстанському русі, проте вирішує «брати» українську кооперативну касу. В обох випадках все іде «не по плану»: в Городку охорона пошти виявляється озброєною, а в касі гультяй-зломник опиняється в руках українського селянина, що вирішує піддати «задля виховання» тортурам, прямо намагаючись працювати «а-ля Татантіно».
Що можна відзначити. По-перше відмінно зшиті костюми – це дійсно якісний крій, дизайн та підбірка.в конетксті типажів По-друге, можливо вперше українське кіно не виглядає «затиснено-театральним» та «забронзовілим» в контексті «сучасного історичного»: автори вряди-годи вставляють пафосні фрази, обов’язково згадують «поганий» СРСР, ба навіть реконструюється напад на посольство Радянського Союзу Микола Лемика, що відбувся в 1933 році. Просто чудова західна говірка – так, автори урізноманітнили її виразами типу «Один раз не свинопас». Разом з тим, актори отримали дійсно певну «свободу» в кадрі, що досягається дійсно відмінною операторською роботою (оператор Сергій Михальчук). Сам сценарій та розвиток виглядає динамічним, проте саме тут даються взнаки і вади, більше саме сценарію. Основна з них, що іноді автори не знали чим заповнити стрічку, іноді заходячи на територію фарсу. Дійсно, можна було як в аматорських «Незламних» можна більшу частину зосередити на самій операції, і також більше додати реального історичного фактажу, наприклад, «згадавши» про постать Маріяна Жураківского, якого помилував президент Польщі, згадати про перебіг самого судового процесу. Абсолютно всі герої виглядають, м’яко кажучи, недалекими (хоч в реальності операція з самого початку, здається, була розроблена «наудачу»), іноді безглуздо-жорстокими. З «польських» персонажів ми не маємо жодного позитивного, по типажу вони здаються переодягненими, скажімо «більшовиками» -якщо брати сучасний канон в українській культурі, і так само недалекими.
Порівняно з іншими українськими стрічками, актори зіграли (звісно не без допомоги оператора, режисера і команди стрічки») більше «кіно, аніж театр». Живі персонажі, що мають свої слабкості, мріють про майбутнє. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник. Звісно ж, не потрібно забувати і про гультяя Юрка, чи касирку Касю (Ліза Бакуліна), та інших цікавих епізодичних ролей, що утворили живий акторський ансамбль.
Як висновок. Стрічку «Екс» не можна назвати більш-менш правдоподібною екранізацією подій у Городку і подальшому суді, проте, навіть з суттєвими недоліками, вона є зразокм дійсно «пригодницького», і дійсно «кіно», що знайде свого глядача.
Недзельницький Андрій

Once upon a time in Galichina
Смерть гарною не буває
«Екс»
Загалом, українське кіно – це просто лотерея. Інколи стрічка, що виходить з величезними амбіціями, не виправдовує і десятої долі, а історичне кіно часто лежить поза будь-якою площиною добра і…

+1 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 10

Отзывы о фильме Экс

всего - 0
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Комментарии отсутствуют

Смотрите в кинотеатрах
Гамбит Кролик Джоджо Плохие парни навсегда
фантастика, боевик, приключения, фэнтези star 5,7
драма, комедия, военный star 7,3
комедия, экшн star 6,5

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее