Наверх Наверх

Черкассы
Черкаси

8,3 
307 голосов
Оценить:

Страна, год: Украина, 2020

Жанр: драма, исторический, экшн

Режиссёр: Тимур Ященко, Дарина Лукашенко

Сценарист: Тимур Ященко, Роберт Квильман

Продюсер: Марта Лотиш, Ирина Клименко

Актёры: Евгений Ламах, Олег Щербина, Роман Семисал, Дмитрий Сова, Руслан Коваль

Премьера в Украине: 27.02.2020

Кассовые сборы в Украине, грн.: 5 815 828

Продолжительность: 1 ч. 34 мин.PT1H34M

Февраль 2014 - начало оккупации Крымского полуострова.

Минный тральщик "Черкассы" вместе с другими украинскими кораблями заблокирован в озере Донузлав - путь к морю перекрыт затопленными судами российского флота. Это капкан. Корабли сдаются оккупантам. Кажется, это безысходность.

Это реальная история последнего украинского корабля в Крыму, который противостоял и отважно держал оборону.

Интересные факты о фильме "Черкассы":

- Фильм основан на реальных событиях.

Рецензии к фильму

всего - 2
Andrey Nedzelnitsky 26.02.2020 12:20

Вибір «Черкас»
Історія України завжди була втіленням трагічності – змагання з зовнішніми суперниками, а також пошук власного, внутрішнього шляху розвитку. Вороги ставали союзниками, союзники – ворогами, точилися суперечки всередині самих різних державницьких течій, і майже (а мабуть – і не…

Вибір «Черкас»
Історія України завжди була втіленням трагічності – змагання з зовнішніми суперниками, а також пошук власного, внутрішнього шляху розвитку. Вороги ставали союзниками, союзники – ворогами, точилися суперечки всередині самих різних державницьких течій, і майже (а мабуть – і не майже) кожне покоління українців ставали перед вибором. Події Майдану стали справжнім викликом, яке призвело до протистояння як в суспільстві, так і з «північним сусідом» - Росією. Остання здійснила анексію Криму, надала всебічну підтримку сепаратиським рухам на Сході, а однією з стратегічних завдань в цих діях був контроль над Чорноморсьским флотом України. Комада і комадування лише одного корабля – «Черкаси» U-311 дотримались присяги – і саме йому була присвячена стрічка режисера Тимура Ященко. Військовим консультантом стрічки виступив справжній командир «Черкас» Юрій Федаш. Картина «Черкаси. Останній корабель у Криму»(«U311 „Черкаси“») була представлена компанією MMDistribution на масштабному допрем’єрному показі в кінотеатрі Київська Русь;. на ній глядачі змогли познайомитись з командою корабля, а також знімальною групою.
Загалом, підоснова стрічки відома кожному, хто цікавився темою легендарного корабля. Він не мав стратегічного значення, проте для російської сторони його захоплення мало принциповий виклик. Капітан корабля Юрій до закінчення подій Майдану однозначно виступає за вірність присязі, і намагається не допускати втягування екіпажу в протистояння. Проте розпочинається військова операція Росії в Криму– і йому доводиться спочатку зустрітись з психологічним тиском «колег», а потім – і з військовою блокадою та провокаціями. Незважаючи на майже безнадійну ситуацію, Юрій з честю виходить з випробувань.
Загалом, «Черкаси» – це перша українська стрічка, присвячена подіям в Криму, хоча «з іншої сторони» вона обігрувалась не раз. Можливо, в тому, що вони стали «лакмусовим папірцем» невизначеності перехідного керівництва країни, сам корабель можна було врятувати єдиним і швидким рішенням передислокації в Одесу. Натомість, «Черкаси» залишились заблокованими в кримському озері Донузлав. Ми взнаємо історію «Черкас» через долю його команди – матросів Мишка (Євген Ламах) та Лева (Дмитро Сова), історію, де є і «самоволка», і прояви позауставних відносин, і маленькі радощі, і потім – головне – питання вибору, вибору, який був можливий до тих пір, поки пролилась перша кров, розкриття питання – чим було зумовлено зберегти вірність присязі Україні або - перейти під російський прапор. Загалом, стрічка вповні міцно збита, в ній на щастя, нема високого градусу пафосу, хоч як художній і психологічний прийом в розумних дозах, присутній. Є ряд символічних постатей – як татарин Тагір, у виконанні Олександра Лаптія, що характеризують позицію кримських татар в подях 2014 року. Все таки слід відзначити досить тривалу розкачку, дещо картинні, сумбурні по постановці сцени – як візит друзів в нічний клуб, проте і разом з тим чітко виділені акценти на ключових, реперних точках. І звісно ж, Корабель –фільм знімали на схожому за силуетом і розміром буксирі ВМС України «Корець», завдяки зйомкам з дрону автори змогли розкрити всю його фактурність, хоча, за словами капітана Юрія Федаша, «Черкаси» були куди більш грізними. Також звертає на себе і музичний супровід –центральною композицією є «Воїни світла» Brutto, а Саундтрек до фільму створили композитор Антон Байбаков та виконавиця Katya Chilly.
Гра акторів. Команда стрічки змогла залучити до зйомок і представників екіпажу «Черкас», Михайло Воскобойнік та Антон Толмачев. і «Корця». Образ капітана втілив Роман Семісал – актор театру та кіно; загалом, і серед акторів і першого плану, і епізодичних ролей можна відзначити зігранність і розуміння ключових сценарних моментів
Щодо висновку. Так, «Черкаси. Останній корабель у Криму» можна вважати цільною, динамічною стрічкою, яка змогла відійти від «бронзового» пафос. Вона цікава як історичним контекстом історії і самого корабля, і – трагічних подій які створили, поки що,патову конфліктну ситуацію.
Недзельницький Андрій

Вибір «Черкас»
Історія України завжди була втіленням трагічності – змагання з зовнішніми суперниками, а також пошук власного, внутрішнього шляху розвитку. Вороги ставали союзниками, союзники – ворогами, точилися суперечки всередині самих різних державницьких течій, і майже (а мабуть – і не…

+13 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью
Мария 26.02.2020 00:08

"Черкассы будут сопротивляться!" Качественный фильм украинского кинематографа!
Компания FILM.UA Distribution включила в свой дистрибуционный портфель военную экшен-драму посвященную военно-морским силам Украины.
Фильм расскажет историю Мишки и Левы, двух ребят из сельской местности Украины, которые по разным причинам оказываются на военном…

"Черкассы будут сопротивляться!" Качественный фильм украинского кинематографа!
Компания FILM.UA Distribution включила в свой дистрибуционный портфель военную экшен-драму посвященную военно-морским силам Украины.
Фильм расскажет историю Мишки и Левы, двух ребят из сельской местности Украины, которые по разным причинам оказываются на военном корабле ВМС Украины "Черкассы", дислоцированном в Крыму.
Когда режиссер фильма Тимур Ященко узнал, что в в бухте Донузлав в течение трех недель украинский минный тральщик "Черкассы" оказывал сопротивление российским военным, и стал единственным судном, на котором до последнего развивался на мачте флаг Украины, то вместе с Робертом Квильманом решил написать сценарий будущего фильма. Хотелось бы отметить что авторы передали реальное виденье ситуации, она гармонично и без пафоса описана.
Съемки фильма начались весной 2017 года. Фильм не является документальной реконструкцией событий. Некоторые сцены картины вымышлены.
Музыкальное спровождение написали украинские музыканты Катя Чили и Антон Байбаков. В фильме также звучит песня "Воины света". Сначала у режиссера даже была идея, чтобы в одной из ролей сыграл лидер группы "Ляпис Трубецкой" Сергей Михалок.
Госкино оказало финансовую поддержку в сумме более 17 млн грн. при общей стоимости производства почти 40 млн гривен.
Я, считаю, что фильм Черкассы для категории зрителей 16+, так как присутствует много ненормативной лексики и сцен жестокости.
Украинское кино, безусловно, развивается, и на мировых рынках контента становится все более заметным и востребованным. Мне фильм понравился.
У кого что болит, тот о том и говорит. Тем, у кого этой боли нет, может совершенно спокойно пройти мимо и картину не смотреть. Я осталась под большим впечатлением. Очень мощная, волнующая драма, которая заставляет пустить слезу... многие фразы цепляли за душу. Однозначно рекомендую к просмотру. Я жду мира! Слава Украине Героям Слава!

"Черкассы будут сопротивляться!" Качественный фильм украинского кинематографа!
Компания FILM.UA Distribution включила в свой дистрибуционный портфель военную экшен-драму посвященную военно-морским силам Украины.
Фильм расскажет историю Мишки и Левы, двух ребят из сельской местности Украины, которые по разным причинам оказываются на военном…

+16 / -2
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 2
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Другие трейлеры фильма Черкассы

Кадры к фильму

всего - 16

Отзывы о фильме Черкассы

всего - 34
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Дуже потужне кіно. Прикро визнавати, але дійсно 60% нашого населення деградоване.

ответить

У фільмі показано/передано звичайне життя звичайних людей таким, яким воно є - без прикрас і фальші. З усіма плюсами і мінусами, як у цивільному житті так і у військових буднях. І про Вибір, який чекає кожного. Фільм вартий перегляду!

ответить

Только что вернулись. Нам фильм очень понравился! Очень честно, без перегибов, верю, что так и было. Игра актеров на высоте.

ответить

Отличный фильм! Однозначно рекомендую к просмотру! Грустно смотреть реалии того времени! Надо знать и помнить!

ответить

емоційно сильний фільм

ответить

ощущения остались очень неоднозначные. все странные и занимаются левыми делами. друг друга гнобят и бьют. кормят их кашей с червяками. один нормальный и тот аутист. командование перебежало на правую крму первым. за ним побежали остальные.

ответить

если бы вовремя не сомкнули ряды, перебежчиков было бы больше. командир попросил прощения у команды, что не принял решение о выходе в Одессу вовремя и вылез первым из трюма. все кроме аутиста бросили человека, которому явно нужна была помощь.

ответить

селяне невменяемые- о герое даже не захотели вспомнить. вопрос: кому-то вообще эта Украина нужна? и это было бы наездом на авторов фильма, если бы не было правдой. очень было больно после фильма несколько дней. съемки очень качественные, мат в тему.

ответить

вывод: фильм очень качественный. не поверхностный и глубокий. будоражащий душу и сердце. но может быть не правильно понят широкими массами. скорее всего так и будет. это мое мнение.

ответить

Після перегляду склалося враження що фільм знімали росіяни про українців. Але реалії в тому що все ЦЕ знімали і за кошти платників податків. Просто піпец.

ответить

А ви гадаєте там веселіше було насправді? Так, це неприєна правда, але нам треба пам'ятати ті події, що робити висновки зараз на майбутнє

ответить

Головне відчуття від фільму-Справжні люди.З усіма їхніми темними та світлими сторонами,такі самі як серед нас живуть.Якщо ви чекали гардемаринів в білих штанях з кортиками, то їх там немає. Проте є жорсткі чоловічі діалоги. Прекрасний підбір акторів

ответить

факт : корабль сдали за час - лента длится два ))))

ответить

Хороший фільм,про людей які заслуговують поваги,якби не нецензурна частина можна дітям в цілях патріотичного виховання показувати, а коменти про,, хероїв,, і так далі... Жалко це тупе стадо, їх в днр і лнр щоб поближе до собі подібної орди.

ответить

Где фактаж без патриотвышиванки ?!

ответить
Смотрите также
Человек-невидимка Пушки Акимбо Порко Россо
фантастика, триллер, ужасы star 7,6
комедия, экшн star 5,9
драма, мультфильм, приключения star 6,2

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее