Закрыть
Наверх Наверх

Адская Хоругва, или Рождество Казацкое
Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

8,5 
458 голосов
Оценить:

Страна, год: Украина, 2020

Жанр: семейный

Режиссёр: Михаил Костров

Премьера в Украине: 01.01.2020

Кассовые сборы в Украине, грн.: 8 174 034

Продолжительность: 1 ч. 42 мин.PT1H42M

Это продолжение веселого казацкого химородництва Котляревского и Гоголя, которая состоит из украинского народного юмора, казацкой героики и укоренена в украинский фольклор и украинскую народную мифологию и верования. В основу сценария положено произведение известного сказочника Украины Лирника Саши "Про старого казака, рождественского черта, четыре угла и казацкий род".

Сеансы в кинотеатрах Киева на вторник 28 января
Январь

Boomer
Ексклюзив 75..115 грн.
Cinema Citi
Зал 4 80..90 грн.
Multiplex Lavina Mall
Зал 10 90..160 грн.
Wizoria
Зал 6 50 грн.
10:10
Зал 3 80 грн.
11:45
Днепр (Ленинград)
Малый зал 35..45 грн.
Жовтень
Классик 65..85 грн.
13:10
17:20
им. Шевченко
Зеленый 40..50 грн.
Киевская Русь
Малый зал 50..70 грн.
Лейпциг
Синий NEW 2 40..70 грн.
Магнат
Красный зал 60 грн.
Планета Кино
Зал 5
12:00
Спутник
Омега 50..70 грн.
Факел
Малый зал 45 грн.
Флоренция
Аметист 40..70 грн.
Кинотеатры на карте

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 24.12.2019 10:26

Вечір перед Різдвом
Так, в українському кіно є певний напрям такого собі «етнографічного кінематографу»: він веде свій шлях, можливо, зі стрічки 1961 року Олександра Роу «Вечора на хуторі біля Диканьки». Цей жанр, скоріше, втілює стандартні уявлення про Україну, аніж є…

Вечір перед Різдвом
Так, в українському кіно є певний напрям такого собі «етнографічного кінематографу»: він веде свій шлях, можливо, зі стрічки 1961 року Олександра Роу «Вечора на хуторі біля Диканьки». Цей жанр, скоріше, втілює стандартні уявлення про Україну, аніж є відображенням історичних реалій або побуту, - проте саме в цьому є самобутнім і є унікальною частиною культурного надбання. Так, і зараз цей напрям, на щастя, зберігся – в минулому році режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко порадувала нас «Казкою про гроші», а новорічні і різдвяні свята 2019/2020 нас зустрінуть стрічкою режисера Михайла Кострова «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» - яка була представлена на допрем’єрному показі, у вигляді вечірки для гостей і творчої групи, в київському кінотеатрі мережі СінемаСіті.
Отже, Чорт укладає парі з Святим Петром – що забере в пекло найкращого козака. Завдання це не з легких – адже чесність і звитяга лицарів відома усім, тому Князь Темряви вдається до підступного обману, одночасно збираючи усіх ворогів України на похід проти козацтва. І ось молодий хлопець Семен вже у Пеклі – в нього є шанс вибратись з потойбіччя, проте і у царстві темряви він не падає духом: виховує «пекельну хоругву» молодих чортенят, і навіть знаходить кохання. В основу стрічки покладена казка Сашка Лірника "Про старого козака, різдвяного біса, чотири кути і козацький рід", який виступив і сценаристом.
Загалом, основна перевага стрічки в тому, що вона не намагається виходити за рамки жанру; власне це є дійсно українське кіно, кіно етнографічне і цілісне, щире в своїй наївності. Так, політичні розклади Руїни і Гетьманщини були досить складними, проте у стрічці ми бачимо полярне протистояння України з її сусідами (історичний момент тут майже епізодичний і на щастя з досить згладженими кутами) – Росією, Польщею та Туреччиеною. Так, це такий казковий побут українського села, проте глядач з радістю його приймає цей етнодекор як даність. Так, спецефекти тут лежать в базовій площині, проте це найменше допущення, яке глядач приймає «на віру». Музичний супровід, гумор – все це знайомо глядачеві. Слід відзначити досить якісні костюми та музичний супровід.
Гра акторів. На відміну від інших стрічок «патріотичного кіно», тут не відчувалось затисненості в канони, навпаки, тут вони більш розкуті. Головну роль – козака Семена – втілив Георгій Бакланов, проте справжньою окрасою стрічки є Олександр Пожарський в ролі Чорта. Значну роль вніс і Костнянин Лінартович в ролі батька, з жіночих цікава роль Ядвиги. Загалом, акторський склад впорався з поставленим завданням, втіливши таку собі етноказку.
Щодо підсумку. Так, «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» ввійде до намиста різдвяно-новорічних етнографічних стрічок. Власне, їх важко зрозуміти іноземному глядачеві, і потенційна аудиторія стрічки не відноситься до якоїсь вікової групи, а скоріше до прийняття тої чи іншого погляду на культуру і історію.
Недзельницький Андрій

Вечір перед Різдвом
Так, в українському кіно є певний напрям такого собі «етнографічного кінематографу»: він веде свій шлях, можливо, зі стрічки 1961 року Олександра Роу «Вечора на хуторі біля Диканьки». Цей жанр, скоріше, втілює стандартні уявлення про Україну, аніж є…

+8 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 2
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Другие трейлеры фильма Адская Хоругва, или Рождество Казацкое

Кадры к фильму

всего - 6

Отзывы о фильме Адская Хоругва, или Рождество Казацкое

всего - 64
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Чудова казка! Дуже сподобалась і дітям і дорослим!

ответить

Чудове колоритне кіно) Окрема подяка, що не знайшлося місця суржику!

ответить

Фільм і справді чудовий?

ответить

погано що не було реклами - хотіли пійти родиною тепер будемо очикувати слідуючии сеанси коли будуть

ответить

Якісне, добре, ідейне, але без зайвого пафосу кіно. Так, казка, але з глибоким змістом. Приємно було дивитись і дорослим, і дітям, про свідчили оплески та повний зал. Саме на таких фільмах виховуються діти, тому їх треба знімати у рази більше.

ответить

чудова казка-фільм з гарними акторами

ответить

Фільм класний, патріотичний, надзвичайно тонко))) підкреслені любов до чистоти, освіченість, українців, (так приємно), а образ жінки який...!))) І сміялись і плакали. Більше б таких фільмів!!!

ответить

Таке враження , що Ви все перевернули! Що Ви тоді вважаєте доброю грою акторів? Фільм "Карлосон"?

ответить

Гарний фільм .І дітям(від10)і дорослим сподобалося.З задоволенням рекомендую.

ответить

чудовий фільм та чудова гра акторів

ответить
Смотрите в кинотеатрах
Таинственный сад Кафе желаний Мишки Буни: Прыжок в прошлое
драма, фэнтези, семейный star 8,3
комедия star 6,8
приключения, семейный, анимация star 7,5

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее