Закрыть
Наверх Наверх

Код "Красный"
Red Joan

7,3 
253 голоса
Оценить:
IMDB 6,3/10

Страна, год: Великобритания, 2018

Жанр: триллер, детектив

Режиссёр: Тревор Нанн

Сценарист: Линдсэй Шаперо

Продюсер: Дэвид Парфитт

ДжоанДжоан в молодостиЛев Галич

Актёры: Джуди Денч, Софи Куксон, Стивен Кэмпбелл Мур, Том Хьюз, Стефен Боксер ...

Премьера в Украине: 18.04.2019

Мировая премьера: 07.09.2018

Продолжительность: 1 ч. 50 мин.PT1H50M

Убежденная коммунистка Джоан Стэнли в 1930-х годах была завербована КГБ. Она благополучно "сливала" СССР данные о ядерном вооружении страны и оставалась незамеченной больше 50 лет. Стэнли стала настоящей легендой профессиональной разведки. 

Интересные факты о фильме "Код "Красный"": 

- Это реальная история шпионки, которая предотвратила Третью мировую войну.

- Съемки киноленты "Код "Красный"" начались в октябре 2017 года.

- Софи Куксон сыграла Джоан в юности, а Джуде Денч — ее же, но спустя годы.

Рецензии к фильму

всего - 1
Andrey Nedzelnitsky 21.04.2019 01:52

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової –…

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової – СРСР та нацистської Німеччини. Окремий розділ в цій історії є діяльність розвідок Радянського Союзу у Великобританії, що досягла свого розквіту з розвитком лівого руху і яку пов‘язують з легендарною «Кембріджською п‘ятіркою». Проте в цій боротьбі були і рядові талановиті розвідники, як Меліта Норвуд; саме елементи її біографії і була покладені в основу стрічки режисера Тревора Нанна «Код: «Червоний» (Red Joan), яку в Україні представляє компанія «Своє Кіно»
В ошатний будинок колишньої бібліотекарки, а тепер - пенсіонерки заходять співробітники МІ-6 – і виставляють милій бабусі звинувачення у державній зраді. І тоді героїня поринає в спогади далекого минулого, коли вона, молода студентка Джоан приходить у Кембрідж з запальним ентузіазмом молодості навчатись на природничому факультеті. Поряд з навчанням, вона захоплюється лівими ідеями, зближуючись з подругою Сонею і заводячи роман з Львом Галичем. Останній намагається завербувати дівчину, яка не вірить в шляхетність радянської держави, проте бомбардування Хіросіми та Нагасаки стає поштовхом стати шпигункою – заради збереження балансу сил на планеті і недопущення ядерного геноциду а чи з боку Великобританії, а чи з колективного – з боку західних держав. Передаючи елементи конструкції ядерної зброї, дівчина намагається розібратись і у власних почуттях, і в розумінні тої межі, яку вона згодна перетнути…
Стрічка поділена на відрізки – одні з яких показують слідство в наші часи, а інша – стосується подій 40-х – 50-х. Авторам вдалось зробити досить вдумливий аналіз мотивів тодішньої англійської молоді, що співпрацювала з СРСР, відтворений побут Кембриджа (доречи, одна з компаній, що була задіяна в зйомках – це рідна місту Cambridge Picture Company), а декорації від інтер‘єрів, одягу, дрібниць – просто шикарні. Загальний темп стрічки неквапливий, він відрізняється від напористого голлівудського кіно, операторська робота і музичний супровід на високому рівні. Щодо історичної підоснови – вона досить схематична, насправді Меліта Норвуд співпрацювала з КДБ куди більший термін, хоча також з ідеалістичних міркувань. Загальний внесок у створення радянської ядерної зброї її також перебільшений, і думаю значно, автори плутають уран з плутонієм – проте дані спрощення можна списати на художній задум.
Акторська гра. Головний герой – науковець Джоан Стенлі– у похилому віці її зіграла Джуді Денч, у молодому – Софі Куксон. Так, акторкам вдалось передати контраст між полохливою та закоханою дівчиною і мудрою жінкою похилого віку. Цікаві образи Льва Галича (Том Х‘юз) та Соні (Тереза Србова) – так вони теж лукавлять, проте щиро віддані ідеї… Актори другого плану більше переграють, іноді здається, що вони занадто паофсно-театральні, проте це не суттєво впливає на загальне враження.
Щодо висновку. Загалом, стрічка виявилась такою, що більше спонукає замислитись і поцікавитись реальними обставинами реальної історії, аналізує захоплення лівими течіями в політиці на Заході, які досить вагомі і в наш час, хоча «Код: «Червоний» є ліричним фільмом про вибір, той, який дарує надію на краще – всім народам світу.
Недзельницький Андрій

Зрада заради миру
Доля історії вирішується не тільки на полях кривавих сутичок, історію рухають і лицарі «плаща та кинджала» - зазвичай не менше, а може й більше. Легендарними стали протистояння західних і радянських спецслужб, а у часи Другої Світової –…

+3 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 1
Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы.

Кадры к фильму

всего - 15

Отзывы о фильме Код "Красный"

всего - 9
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:

Как по мне история интересна, а снято нудновато - в английском консервативном стиле

ответить

фильм очень интересный, актеры супер, но без "вау-эффекта", смотреть можно

ответить

Мне понравилось) Рекомендую!

ответить

Фильм очень хороший. Стоит посмотреть!

ответить

Отличный фильм!

ответить

А вы что, уже фильм посмотрели 11 апреля? в описании сказано, что в 30-х годах Стенли была завербована (годах, а не в 30-м году), и после этого она работала 50 лет, т.е. до 80-х.

ответить

Дебилы, какое ядерное оружие в 30-х годах. Только в 1938 году в Германии было обнаружено способность урана выделять тепло и только. А об оружии начали задумываться только в 1943-1944. Кто им писал сценарий? РенТВ или Zik?

ответить

треба уважно читати: в тридцятих вона була завербована і працювала агентом більше 50!!!!!! років. тепер зрозуміло?

ответить

Caubalanı Marat - в августе 45 года бомбу уже применили в Хиросиме. Логично, что в 30-е годы физики работали над проблемой деления ядер. А в 40-е уже работали над инженерным решением по созданию бомбы.

ответить
Смотрите также
Девушка в лабиринте Щегол Падение ангела
детектив star 3,4
драма star 5,9
триллер, драма, боевик star 7,3

Используя сайт kinoafisha.ua, Вы соглашаетесь с условиями Соглашения о конфиденциальности

Подробнее