Закрыть
Наверх Наверх

Горькая жатва
Bitter Harvest

8,4 
138 голосов
Оценить:
IMDB 7,4/10

Страна, год: Канада, 2016

Жанр: драма

Режиссёр: Джордж Менделюк

Сценарист: Ричард Бачинский-Гувер, Джордж Менделюк

Продюсер: Чад Бараджер, Джэй Газели

Актёры: Макс Айронс, Анейрин Барнард, Барри Пеппер, Теренс Стэмп, Эмилия Фокс ...

Премьера в Украине: 23.02.2017

Мировая премьера: 23.02.2017

Бюджет, $: 20 000 000

Продолжительность: 1 ч. 43 мин.PT1H43M

В центре сюжета - историческая эпопея и в то же время трогательная история любви в разгар Голодомора 1932-1933 годов. Созданный на основе реальных событий, этот фильм представляет миру настоящую историю геноцида, совершенного сталинской рукой. Его следствием стала мученическая смерть миллионов украинцев.

Интересные факты о фильме "Горькая жатва":

Кинолента является первым англоязычным художественным фильмом о Голодоморе.

Бюджет фильма был полностью предоставлен продюсером Яном Игнатовичем и составил 20 млн долларов.

Съемки фильма в Украине проходили в конце 2013 года, в разгар Революции Достоинства.

Музыкальное сопровождение написано известным британским композитором Бенджамином Воллфишем. 

Сеансы в кинотеатрах Киева на субботу 25 февраля
Февраль
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  20
  21
  22
  2
  3
  4
  5
 • ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19

Для покупки билетов в кинотеатр нажмите на время сеанса
Boomer
Правый зал
12:30
18:55
Cinema Citi
Зал 8
14:45
19:10
Зал 6
23:50
Зал 1
16:20
Баттерфляй Кантри 25..95 грн.
12:10
16:00
21:40
Киото (Россия)
Средний
Синий
12:30
Лейпциг
Красный
Зеленый
Ленинград
Средний зал
12:10
Большой зал
Магнат
Синий зал
16:20
20:00
Оскар
Сеансы
10:20
12:30
14:40
16:50
19:00
21:10
Оскар в ТРЦ "Gulliver"
Сеансы
12:30
14:40
16:50
19:00
21:10
Кинотеатры на карте

Рецензии к фильму

всего - 1
AVA
Andrey Nedzelnitsky сегодня в 00:59

Гіркі жнива історії

Трагедія Голодомору 1932-33 року стала однієї з самих жахливих сторінок в історії України, забравши безліч людських життів. До неї привертали свою увагу історики, композитори, художники, письменники, - і звісно ж, кінематографісти. Одним з найбільших відомих картин можна…

Гіркі жнива історії

Трагедія Голодомору 1932-33 року стала однієї з самих жахливих сторінок в історії України, забравши безліч людських життів. До неї привертали свою увагу історики, композитори, художники, письменники, - і звісно ж, кінематографісти. Одним з найбільших відомих картин можна назвати «Голод-33» режисера Олеся Янчука, що зібрала ряд нагород і стала одним з класичних кінематографічних еталонів. І ось в 2017 на екрани України вийшов фільм режисера Джорджа Менделюка «Гіркі жнива» (англ. Bitter Harvest/робоча назва «Врожай диявола») —за сценарієм Яна Ігнатовича.
Трагічні події того періоду розгортаються на тлі кохання дівчини Наталки та сільського парубка, талановитого художника, Юрія, в любовному трикутнику тут присутній і його суперник – комуніст Микола. Аж ось в Кремлі виступає директива – будь-якою ціною виконати план хлібозаготівель – побудований таким чином, щоб зламати опір селянства, загнавши його в колгоспи. В Україну вступають російські продзагони, і українцям потрібно зробити вибір…
Отже, про те, що викликало симпатію. По-перше, це надзвичайні, красиві декорації фільму, і незважаючи на настрій картини – соковита картинка, вміла робота з кадром, та музичним супроводом. Автори не почали гнатись за натуралізмом «жнив смерті», а сконцентрувались на ліричній історії та історії протистояння – і це творцям більше, ніж вдалось, саму картину можна дивитись і насолоджуватись.
Проте, думаю слід і сказати про вади. Основною можна назвати величезну кількість кліше та намагання майже силоміць нав‘язати глядачу «акценти», при чому ці прямолінійні намагання йдуть не на користь самим «акцентам». Основною, мабуть, є пряме бажання звести події виключно до конфлікту «українського» і «російського» світів. Звісно, бійці продзагонів – це лише і виключно росіяни, в кращому випадку «сірі плями» в кадрі, а в найгіршому – харизматичні збоченці, в той час як українці – зідеалізований образ сміливих, успішних і виключно людей, що мали відношення до української національної революції, з підбіркою фраз, характерним для зображення періоду, скажемо, Запорізької Січі.
Також можна відзначити ряд значних невідповідностей, які просто таки кидаються у вічі. В селі, «яке докорінно змінила радянська влада», вже дванадцять років по закінченню громадянської війни нема ані натяку на присутність влади У.С.Р.Р., типу райкому або комнезаму. З українців-комуністів є лише парубок Микола, в образі якого легко можна прочитати образ Миколи Хвильвого, в уста якого в місті автор вкладає самі цитати письменника, як наприклад: «Європа — це досвід багатьох віків. Це не та Європа, якій Шпенглер оголосив «присмерк», не та, що гниє, і до якої вся наша ненависть. Це — Європа грандіозної цивілізації, Європа — Гете, Дарвіна, Байрона, Ньютона, Маркса і т. д.» Власне-то він внесений демонстративно-уривчасто - для повчального прикладу неможливості співіснування лівої ідеї в контексті українського патріотизму. Плюс звісно такі невідповідності, як акцентоване носіння кулону-тризубця, крики в пивній «Слава Україні! Героям Слава» (радянський Київ 30-х – на хвилиночку) і безліч моментів вирішених власне для «правильних» акцентів.
Гра акторів. І знову – це саме той момент, за який все-таки можна поставити фільму «плюс». Найбільш органічно і проникливо зіграла британська актриса Саманта Баркс – у ролі коханої головного героя, що блискуче втілила і свій щасливий період закоханості, і власне трагічний – безвиході і відчайдушної волі у бажанні боротись. Макс Айронс в образі Юрія – це людина, що робить свій вибір як у творчості, так і в житті – спочатку він намагається грати за правилами системи, а зневірившись – вибирає шлях боротьби. Героям «протилежної сторони», як наприклад актору Тамер Хассану в ролі більшовика Сергія, просто таки не дав розкритись сам сценарій – вони виглядають майже роботами. Зазвичай, образи «другого плану» тут колоритні, цікаві, але у більшості передбачувано-хрестоматійні.
Отже, як висновок. Фільм виявився, на відміну від реальності, не натуралістично-жорстоким і складним, і одночасно - дуже цікавим з естетичної точки зору, це той момент, що дійсно не розчарує. Він більш привабливий грою акторів, і декораціями (в деяких ми легко вгадуємо Музей Пирогово), проте з історичного боку не може претендувати на історичне багатопланове полотно, що відображало складність соціального устрою українського села, - на момент однієї з найбільших трагедій в історії України.
Недзельницький Андрій

Гіркі жнива історії

Трагедія Голодомору 1932-33 року стала однієї з самих жахливих сторінок в історії України, забравши безліч людських життів. До неї привертали свою увагу історики, композитори, художники, письменники, - і звісно ж, кінематографісти. Одним з найбільших відомих картин можна…

+3 / -0
Рецензия была полезной?
Читать полностью

Трейлеры к фильму

всего - 2

Другие трейлеры фильма Горькая жатва

Кадры к фильму

всего - 19
Горькая жатва фильм Горькая жатва фильм с Макс Айронс Макс Айронс в фильме Горькая жатва в фильме Горькая жатва Барри Пеппер в фильме Горькая жатва лучшый кадр фильма Горькая жатва смотреть кадр к фильму Горькая жатва все кадры фильма Горькая жатва новый кадр к фильму Горькая жатва интересные моменты фильма Горькая жатва кадры из Горькая жатва кадры из фильма Горькая жатва Горькая жатва кадры Горькая жатва картинки фото из Горькая жатва фото из фильма Горькая жатва фото к фильму Горькая жатва Горькая жатва фото

Отзывы о фильме Горькая жатва

всего - 27
255 символов осталось
Добавить свой комментарий
Опубликовать от имени
Комментарии:
AVA

Прекрасный фильм, только очень тяжелый, нужно посмотреть, чтобы знать историю свою.

ответить
AVA

Люди сняли этот фильм на свои деньги - для нас с Вами и про нас. Чтобы защитить нас. Украинцы. А мы тут сомневаемся - идти и посмотреть или нет? Кто мы тогда после этого?

ответить
AVA

Шлак а не фільм. Краще вже ніяк, ніж абияк.

ответить
AVA

не думаю, что Вы его смотрели. Иначе бы не говорили бы ерунды

ответить
AVA

ответить
AVA

Чудовий, емоційний, живий, по справжньому захоплюючий і хвилюючий! Залишає по собі присмак болю цього страшного злочину!

ответить
AVA

Прекрасно знято. Емоційно. Дивишся на одному подиху 8 з 10 як мінімум Рекомендую!

ответить
AVA

Кто-то уже ходил, как вам? Я пока сомневаюсь.. с одной стороны трейлер интригует и актеры нравятся, с другой - все прочие фильмы о нашей истории вообще никакие - монотонные, плоские и тянут в сон. Как с этим обстоят дела?

ответить
AVA

Барахло, не тратте свое время

ответить
AVA

Люди сняли этот фильм на свои деньги - для нас с Вами и про нас. Чтобы защитить нас. Украинцы. А мы тут сомневаемся - идти и посмотреть или нет? Кто мы тогда после этого?

ответить
AVA

Страдальцы...бред сивой кобылы!!!!

ответить
AVA

То что ты написал - бред. Учи историю грамотей.

ответить
AVA

Раджу переглянути фільм "Голод 33-го" за мотивами роману В. Барки "Жовтий князь"

ответить
AVA

"Гіркі жнива" і поряд не стояли з "Голодом-33", якшо чесно. Дивитися треба, але наш фільм так и дійсно про Голодомор, страшніший, важчий.

ответить
AVA

А сколько стоит билет

ответить

Смотрите также

Война за планету обезьян
War for the Planet of the Apes
Делириум
Delirium
Форсаж 8
Furious 8
Королева Испании
The Queen of Spain
Ночь в Париже
Ouvert la nuit
Красавица и чудовище
Beauty and the Beast
Джеки
Jackie
Инкарнация
Incarnate
Глубоководный горизонт
Deepwater Horizon